Jak se ucházet o místo u MÜPRO

Jak se ucházet o místo u MÜPRO

Staňte se součástí firmy s tradicí a budoucností. Přijďte mezi nás! Zde najdete tipy a pokyny, jak si u MÜPROpodat žádost o místo

Proces podání žádosti u MÜPRO

Zašlete nám prosím své podklady k žádosti o místo přes naši on-line platformu žádostí o místo nebo e-mail. Digitální cesta nám umožní rychlejší zpracování. Přivítáme i vaše žádosti zaslané poštou. Zašlete nám je prosím na naši poštovní adresu.

Všechny došlé žádosti pečlivě přezkoumá naše personální oddělení ve spolupráci s příslušným specializovaným oddělením. Mějte ale prosím pochopení pro to, že proces výběru je časově náročný. Co nejrychleji vás budeme kontaktovat a sdělíme vám stav vaší žádosti. Tip: Kompletní žádost podaná hned na začátku se všemi podklady šetří časově náročné procesy žádostí o doplnění údajů a podkladů a přispívá tak k rychlejšímu procesu vyřízení žádosti o místo.

Telefonický rozhovor může být prvním krokem v osobním kontaktu, při kterém se s vámi krátce seznámíme a zodpovíme případné dotazy. Pokud vás pozveme k prvnímu osobnímu pohovoru, pak zpravidla probíhá v sídle MÜPRO v Hofheim-Wallau. Pohovoru se obvykle účastní zástupce specializovaného i osobního oddělení. Dostanete příležitost seznámit se se společností MÜPRO a my si o vás uděláme představu jako o potenciálním zaměstnanci. Druhý osobní pohovor za účasti vedení firmy je základem pro rozhodování o přijetí. Podle pozice můžou přijímací proces doplňovat i krátké testy (písemné nebo on-line).

Vaše podklady k žádosti

Čím více důležitých informací o sobě jako uchazeči uvedete, tím lépe. Kompletní žádost o místo sestává z doprovodného dopisu, životopisu a důležitých dokladů o dosažené kvalifikaci .

Doprovodný dopis

Základ každé žádosti o místo je doprovodný dopis, který musí obsahovat:
  • pozici, o kterou se ucházíte (u spontánních žádostí obor): jak v e-mailu, tak i v žádosti zaslané poštou uveďte prosím do předmětu zkratku pozice (např. VMA SH nebo MA DAS) z inzerátu. Významně nám to usnadní evidenci a postoupení žádosti.
  • Osobní motivace, důvody, proč se ucházíte o místo: Jasně byste měli uvést, proč se ucházíte o místo u MÜPRO a proč právě vy jste ta správná/ten správný na volnou pozici.
  • Nejbližší možný termín nástupu: informujte nás prosím o případných výpovědních lhůtách, abychom tuto skutečnost mohli zohlednit v přijímacím procesu.
  • Představa o platu: údaj o vaší představě o platu je pro nás důležitý, abychom mohli žádost zpracovat! Uveďte prosím přibližnou výši vašeho očekávaného ročního hrubého příjmu. Tyto údaje samozřejmě objektivně přezkoumáme v závislosti na vaší kvalifikaci a dané pozici

Váš životopis

Dále potřebujeme strukturovaný životopis s úplnými a správnými údaji o měsících (např. 01/2010 do 03/2011) a přehled vašich dosavadních pracovních zkušeností zpravidla od ukončení školního vzdělání. Zajímavé jsou pro nás i údaje o rodičovské dovolené, evidenci na úřadu práce a měly by být v životopisu uvedeny – jen tak získáme celkový dojem.

Doklady o dosažené kvalifikaci

Doplňte svou žádost o důležité doklady jako:
  • vysvědčení,
  • posudky od zaměstnavatele
  • certifikáty a osvědčení
Zašlete nám pokud možno jen jeden soubor se všemi přílohami k žádosti o místo jako dokument PDF nebo Word. Usnadní to zpracování vaší žádosti o místo.

Spontánní žádosti o místo

Vítáme žádosti od motivovaných a kvalifikovaných kandidátů. U spontánních žádostí o místo je důležité, aby byly formulovány jednoznačně. Bezpodmínečně uveďte, o jakou oblast, popř. pozici se nejvíce zajímáte, a proč jste pro tuto oblast vhodnými kandidáty.
Pokud nás váš profil zaujme, přestože vám zrovna nebudeme moci nabídnout vhodné místo, budeme vás kontaktovat, abychom si (v případě vašeho souhlasu) uschovali vaše podklady v evidenci uchazečů a obrátíme se na vás případně později. V některých případech to může být velmi rychle.

Kontaktní osoba pro žádosti o místo v osobním oddělení

Náš tým personalistů je vám v případě dotazů kdykoliv k dispozici. Pošlete e-mail buď na personalmanagement@muepro.de nebo nám zavolejte v pracovní dny mezi 8:00 a 17:00 hodinou. Telefonní číslo na ústřednu je +420 224 241 529.